Шести по реду Masterclass о ЦЕРН-у

]1.априла 2014.године, на Физичком факултету у Београду је одржан шести по реду Masterclass о ЦЕРН-у.

[vc_column_textМеђу 33 матуранта који су, на основу постигнутих резултата на такмичењима из физике, позвани да присуствују часу били с и ученици наше школе – Драгана Сретеновић и Огњен Станисављевић. Након предавања о  Европској организацији за нуклеарна истраживања, ученици су самостално урадили вежбу – обраду резултата мерења и идентификацију честица евидентираних током експеримента  који су изведени у ЦЕРН – у. Најинтересантнији део програма био је видео конференција на енглеском језику са научницима из Женеве, али и матурантима из Гренобла, Париза, Атине и италијанског града Лећe са којима су разменили искуства и такмичили се у квизу.

[/vc_column_text]