Популаризација ваздухопловства код омладине средњошколског узраста – Ваздухопловна учионица

Популаризација ваздухопловства код омладине  средњошколског узраста – Ваздухопловна учионица

У нашој школи је 26. децембра 2019. одржана ваздухоповна учионица: најпре презентација, а затим и квиз.

Циљ овог пројекта је да се ученицима четврог разреда средње школе пренесу основна сазнања о војном ваздухопловсту, приближи војни пилотски позив и на тај начин пробуди заинтересованост и постигне већи број кандидата који ће конкурисати за студирање на Војној академији, на студијском програму Војно ваздухопловство.

Удружење пилота ,,Тигрови” основано је 15. фебруара 2010. у Краљеву од када активно ради на остваривању својих циљева:

• ширење позитивних вредности ваздухопловног и спортског духа
  • ваздухопловно стручни и образовни рад
  • сећање на жртве војног ваздухопловства
  • хуманитарни рад

Чланови удружења живе и раде у многим местима широм Србије али сви они су на неки начин повезани са авијацијском ескадрилом и амблемом који је обележје нашег удружења.

Удружење постоји да би преносило вредне тековине и достигнућа у ваздухопловству са тежњом да изгради и ојача ваздухопловну иницијативу, како код својих чланова тако и код свих љубитеља ваздухопловства, а својим програмом рада подстиче чланове и све заинтересоване појединце да учествују у ваздухопловним и другим друштвеним активностима.

Чланови Управног одбора Удружења пилота ,,Тигрови“, почетком септембра ове године, осмислило је пројекат под називом ,,Популаризација ваздухопловства код омладине средњошколског узраста“.

Замисао пројекта је да се, током октобра, новембра и децембра 2019. године, у девет градова одабере по једна средња школа у којој ће се организовати Ваздухопловна учионица, подели едукативни штампани материјал, изврше анкете о успешности пројекта, организује квиз знања а за најбоље на квизу организује наградни лет у сарадњи са аеро клубовима.

– Ваздухопловна учионица  се реализује у

1. Чачку, Машинско-саобраћајна школа;

2. Пожеги, Гимназија ”Свети Сава”;

3. Горњем Милановцу, Гимназија ”Таковски устанак”;

4. Трстенику, Гимназија ”Вук Караџић”;

5. Крушевцу, Трговинско-економска школа;

6. Александровцу, Средња школа ”Свети Трифун”;

7. Краљеву, Машинско техничка школа ”14. Октобар”;

7. Книћу, Средња школа Кнић

9. Врњачкој Бањи, Гимназија

– Наградни лет за најбоље учеснике квиза знања ће се реализовати на

1. Спортском аеродрому у Краљеву (за ученике из Чачка, Пожеге, Горњег Милановца, Краљева, Кнића и Врњачке Бање);

2. Спортском аеродрому у Трстенику (за ученике из Трстеника, Крушевца и Александровца).

У нашој школи наградни лет је освојила матуранткиња
 Марија Милошевић IV-3.