Наши ученици на седмом фестивалу науке у Београду

У Београду је, од 5. до 8. децембра 2013. одржан седми по реду Фестивал науке на коме је запажену поставку имала наша школа.

Нашу школу представљали су ученици:

• Ива Богићевић III-3
  • Ана Чумић IV-3
  • Сандра Диковић III-3
  • Милан Бојић IV-2
  • Милош Павловић IV-4
  • Ђорђе Котарац II-1
  • Душан Дамљановић IV-2
  • Ивана Ђокић IV-2
  • Андријана Павловић III-4
  • Лука Марјановић II-3
  • Ивана Ђоковић IV-1
  • Никола Милосављевић II-3
  • Катарина Неоричић IV-3

Учесници фестивала су се ове године бавили Првим светским ратом, направили карте, макете, рељефе и портрете значајних личности из тог историјског доба. Занимљиве приче, мање познате догађаје и историјске заплете надахнуто су говорили у униформама из Првог светског рата, па је поставка наше школе била међу најпопуларнијим.Друга група је наставила прошлогодишњу тему и израдила још неколико макета Херонових справа које су импресионирале присутне посетиоце. Херон се у историји науке сматра утемељитељем калорике, пнеуматике и хидраулике. Стотине посетилаца, особито најмлађих се тискало да види како раде Херонове фонтане, дизалице, аутомат за свету водицу и бароулкос.Штанд наше школе је посетио велики број бивших ученика, пријатеља школе, али и угледних личности из света науке. Највећи утисак на ученике оставили су др Љиљана Дамјановић са Факултета за физичку хемију и др Предраг Марковић , научни саветник – сарадник Института за савремену историју.

• У припреми поставке су учествовале Тијана Милетић IV – 3, Ана Игњевић IV – 2 и Јелена Бјекић II-2.Наступ наше школе на Фестивалу науке помогла су предузећа Прехрана, Перфом, Пан Комерц, Боје и лакови „Чикарић“, Пекара „Марк“, Парамун, Принц.