Лингвистичке секција представила истраживачке радове

Чланови лингвистичке секције Гимназије „Свети Сава“ приредили су 29.11.2017. године у холу школе презентацију на којој су представили своје истраживачке радове.

Радови су настали током претходне школске године, 2016/2017, када су чланови секције били ученици првог, другог и трећег разреда: Ана Весовић IV1, Анастасија Димитријевић IV1, Ивана Нешовановић III2, Марија Дивљаковић III2, Андреа Бојовић III2, Кристина Вајовић III2, Тина Миловановић II1, Вања Саватијевић II1, Милица Јеверичић I1 . Представљајући своје радове, чланови секције говорили су о топонимима ариљског и косјерићког краја, самогласничким асоцијацијама, атрибутима у текстовима различитих функционалних стилова, савременом речнику српског језика, грешкама у писању и говору као и о германизмима у српском језику. У школи су постављени плакати које су осмислили такође чланови секције а на којима су истакнуте најчешће грешке у говору и писању. На овај начин пружена је подршка акцији Негујмо српски језик. Сви истраживачку радови могу се прочитати у часопису лингвистичке секције.