Тим наших ученика на Фестивалу креативности

У Београду је 2.и  3. јуна 2014, у Великој сали  Дома омладине, одржан пети Фестивал креативности. Част да учествује на овој свечаности имао је и тим ученика наше школе: Теодора Јонић, Милан Бојић, Ана Чумић, Бојана Рајовић, Маријана Тановић и Катарина Неоричић. На Фестивалу креативности, завршном програму годишњег пројекта ИНТЕРНЕСТ, тимови из 22 школе представили су своје мултимедијалне радове настале на основу вишемесечног истраживања. Интернест је пројекат који подстиче сврсисходнију бригу о талентованим ученицима пошто развој информатичке културе и разумевање технолошких иновација отвара ученицима приступ креативним индустријама и могућност изражавања у новим медијима. У самосталном избору садржаја, примени различитих медија, промоцији својих пројектних активности, учесници пројекта дају пример креативне продуктивности изражавајући се путем нових, модерних медија као што су блог, видео-рад, филм.