„Tech Case Study 2022“

У суботу, 19. марта, у Београду на Технолошко-металуршком факултету,   организоване су радионице и предавања као увод у четврту Технолошку студију случаја „Tech Case Study 2022“ за ученике завршних година средњих школа на територији Србије.

Такмичење је настало на иницијативу Савеза студената ТМФ-а са жељом да се матуранти упознају  са професијом технолога и тестирају своје инжењерске вештине кроз решавање проблема из привреде. Кроз посету лабораторијама и радионицама на факултету матуранти се, кроз ово такмичење, упознају са актуелним истраживањима и имају прилику да их примене у решавању студије случаја.

Такмичење је подржало Министарство просвете, науке и технолошког развоја, а ове године се организује и у сарадњи са пројектима iЕD Србија и еVОC које финансијски подржавају Амбасада Шведске и Амбасада Краљевине Норвешке у Београду.

Гимназију Свети Сава је представљао четворочлани тим матураната :

1. Тијана Пантелић
  2. Татјана Пантелић