Такмичење „Ланчана реакција” у нашој школи

Наша школа се 10.априла 2013. прикључила једном необичном научном такмичењу.

Циљ такмичења је направити Рубе-Голдбергову машину, какву су прошле године посетици Гимфеста имали прилике да виде, употребивши елементе којима се изводе физичке и хемијске реакције. Правила такмичења налажу да машина мора да обухвати бар десет корака, да једном покренута ради самостално, да је допуштена једна интервенција и један рез у монтирању видео – записа.

Поред тога, циљ такмичења јесте укључивање што више ученика у рад, цртање машине, конструисање сваког појединачног елемента и монтажу снимљеног материјала. Првобитан тим школе чинили су: Лука Котарац, Огњен Станисављевић, Милан Маринковић, Милорад Котуровић, Момчило Крсмамовић и Ђорђе Тимотијевић, али су се њима убрзо прикључили и Сандра Диковић, Ђорђе Марјановић, Никола Милосављевић, Филип Лазић, Мина Алемпијевић, Тијана Миловановић и многи ученици Техничке школе, сви у жељи да се ланчана реакција одржи и сними у прописаном термину.