Такмичење  – Изазов 3Дрон 2023.

Факултет за машинство и грађевинарство из Краљева је и ове године организовало такмичење за ученике седњих техничких школа и гимназија у моделирању захватног уређаја и управљања беспилотном летелицом (дрон).

Као завршна фаза реализације такмичења, пробни лет, је реализован у суботу, 11.2.2023. године. Ове године се број пријављених екипа дуплирао, са 10 на 21 екипу. Екипе су из следећих градова: Ужица, Чачка, Пожеге, Трстеника, Крушевца, Краљева, Сјенице, Новог Пазара, Александровца. Прошле године ученици наше школе су заузели 4. место. Ове године, пријављене су 2 екипе што је максимум екипа по школи. У прилогу можете видети део атмосфере са пробног лета.

Ученици одељења III4:

Екипа А.Н.А. : Анђела Проловић (пилот), Николија Марковић (помагач 1) и Ана Тукич Грубиша (помагач 2)

Екипа Westside: Михаило Ж. Стојановић (пилот), Виолета Јоксимовић (помагач 1) и Огњен Буквић (помагач 2)

Предметни наставник: Маја Теофиловић