Такмичење из информатичке и рачунарске писмености “Дабар”

Ученици наше школе учествовали су на такмичењу из информатичке и рачунарске писмености “Дабар”.

Ово међународно такмичење одржано је 16.11.2016. на школском нивоу а учествовали су наши ученици:

Вељко Миловановић,
Немања Ршумовић
Александра Бојанић
Лидија Јелић
Страхиња Обреновић
Давид Малопарац
Никола Јовићевић
Андреа Бојовић
Душко Сретеновић
Лазар Стевановић
Урош Стојиљковић

Дежурни професори су били Весна Зарић и Небојша Варница.

Поред Србије на овом такмичењу учествују ученици из још 46 земаља: Аустралија, Аустрија, Азербејџан, Белорусија, Белгија, Босна и Херцеговина, Бугарска, Канада, Хрватска, Кипар, Чешка. Египат, Естонија, Финска, Француска, Немачка, Мађарска, Исланд, Израел, Италија, Јапан, Казахстан, Литванија, Латвија, Македонија, Малезија, Холандија, Нови Зеланд, Пакистан, Пољска, Јужноафричка Република, Русија, Румунија, Сингапур, Словачка, Словенија, Јужна Кореја, Шпанија, Шведска, Швајцарска, Тајван, Турска, Украјина, Енглеска, С.А.Д. и Вијетнам.