Седморо ученика пожешке гимназије пласирано на Републичко такмичење из физике

Ученици наше школе, у суботу 20.2.2021. узели су учешће на Окружном такмичењу из физике за ученике средњих школа, одржаном у Ужичкој гимназији с почетком у 10 часова.

На Окружном такмичењу, учествовало је десеторо ученика пожешке гимназије, у следећем саставу (с лева на десно):

Нина Цвијовић II-3
Јанко Стокић II-4
Матија Радојичић I-5
Страхиња Плазинчић I-4
Андреј Тодоровић II-3
Лука Стојанић III-4
Павле Милованчевић II-1
Ивана Стојић II-1
Крстина Савић II-1
Андријана Ђурић II-1

Сви ученици су показали завидно знање из физике и остварили запажене резултате, а чак седморо њих пласирало се на републички ниво такмичења: Страхиња Плазинчић, Павле Милованчевић, Ивана Стојић, Нина Цвијовић, Андреј Тодоровић, Јанко Стокић и Лука Стојанић.

Њихови резултати Гимназију „Свети Сава“ из Пожеге стављају у сам врх школа са највећим бројем ученика пласираних на ово државно такмичење средњошколаца. Републичко такмичење из физике за ученике средњих школа одржаће се 26. и 27. марта у Првој крагујевачкој гимназији и на Институту за физику у Крагујевцу.