Наши ученици на фестивалу „ Дај(т)е се на знање“

У Првој крагујевачкој гимназији је, 16.3.2018. године, одржан фестивал „ Дај(т)е се на знање“.

Своје радове и експерименте приказали су ученици основних и средњих школа из Крагујевца, Београда, Краљева, Новог Сада, Котора. Модернизација у свету високог образовања представљена је  кроз презентације појединих факултета.

Прилику да учествују на фестивалу имали су и наши ученици. Поставка је била садржајна и веома посећена. Присутни су могли да сазнају како се прави Теслин торањ, да завире у Ејмсову собу и сазнају како су дивови постали патуљци, да се играју оптичким варкама, пробају електричне аутомобиле, загледају се у бескрајно огледало, открију луминесцентне материјале, реше дилему: ,,Шангајски маглев или Трансибирска железница – чиме бисте радије путовали?“

Поставку су припремили ученици:

Танасковић Илија IV-3
Маричић Бранимир IV-3