Наше ученице на трибини о Милеви Марић – Ајнштајн

У Београду је 29.11.2016.године, у оквиру међународног пројекта “Милева Марић – Ајнштајн – знаменита Српкиња” одржана трибина и уручене награде за истраживачки конкурс на тему личности и дела чувене научнице.

О животу и научном раду Милеве и Ајнштајна говорили су Јелена Митровић – председница Удружења жена „Милева Марић Ајнштајн“ из Цириха, проф.др Мирјана Поповић Божић са Института за физику, председник Друштва физичара Србије – др Иван Дојчиновић и Миленија Јоксимовић из Хемијско–прехрамбене технолошке школе из Београда. Након трибине, школа домаћин је отворила и Еколошки фестивал науке у Дечијем културном центру.
Међу ученицима основних и средњих школа из Србије и Швајцарске који су се пријавили на конкурс, запажене радове су имале и ученице трећег разреда наше школе: Марија Дивљаковић III-2 и Лена Божовић III-1.