Михаило Ђокић – ФИДЕ мајстор

Ученик наше школе, Михаило Ђокић, освајио је титулу Фиде мајстора. То је његов највећи шаховски успех досад.

Особито је значајно то што је титулу добио са само 17 година чиме је постао и најмлађи Фиде мајстор икада из Пожеге. Михаило каже да има велику подршку од свог клуба, посебно од тренера Душка Доловића и Душана Радовановића. Освајању титуле је претходила сјајна игра  игра у последња четири месеца у којима је Михаило наступао на зти турнира и то: Омладинско првенство Србије до 20 године, пето место, Међународни турнир у Београду где је поделио прво место и Лига Централне Србије 2019. Да би се освојила титула Фиде мајстора, потребно је достићи 2300 рејтинг поена, што је у шаху пуно. Овај успешни шахиста је успео да од јула, када је имао 2100 поена, достигне границу за овако високу титулу веома брзо. Михаило се нада да ће у наредном периоду постати Велемајстор.