II и III награда на Републичком такмичењу из физике

Ученици наше школе који су остварили пласман на Републичко такмичење из физике у саставу (слева надесно):

Јанко Стокић III4 (бета категорија, ментор: Даница Тошић);
Павле Милованчевић III1 (гама категорија, ментор: Марија Браловић);
Ивана Стојић III1 (гама категорија, ментор: Марија Браловић) и
Лука Стојанић IV4 (бета категорија, ментор: Марија Браловић);
14. маја на Физичком факултету у Београду такмичили су се за републичке награде са средњошколцима из целе Србије.

У недељу 15. маја на Физичком факултету уприличена је додела диплома награђеним ученицима и са поносом истичемо да су међу њима и ученици Гимназије Свети Сава из Пожеге.
Јанко Стокић и Лука Стојанић постигли су изузетне резултате и освојили другу и трећу награду у бета категорији трећег и четвртог разреда.
Овe наградe су Јанкова и Лукина потврда вишегодишњег труда, залагања и учења физике и желимо им много среће и успеха у даљем раду.

Радују нас оваква постигнућа и успеси наших ученика и настојаћемо да буду све већи.